blog_5_2

İçsel İmajı anlatan İçsel Koç

12 Eylül Cumartesi günü çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik.

İçinde imaj vardı, iletişim vardı, dilin gücü vardı, içsel enerji, sözün gücü, vücut dili vardı da en önemlisi blogger vardı:)

Bazı kelimeler vardır, isimler vardır hatta, duyarsın bilirsin de pek bir şey hissetmezsin.

Ta ki sen o kelimeyle ilgili anı biriktirene kadar. Sonra her şey anlam kazanır, onun yanına gelen sözcükler güzelleşir. Ben Cumartesi günü böyle güzelleştim işte.

Birbirinden tatlı 25 bloggerı aldım karşıma anlattıkça anlattım. Önce gülen gözleri, güzel enerjileri sardı beni, sonra içten yorumları, en sonunda sarılıp sımsıkı öpmeleri:)

Kendi kendime, bu kadınlar ne önemli kadınlar dedim. Kendi içlerinde yolculuktalar her biri. Söyleyecek sözleri, yürüyecek yolları var.

Kendinizle sohbet ediyor musunuz? Diye sordum onlara. İnsanın kendi kendine yaptığı sohbet çok önemlidir, kendine bakma, kendini görme, ne hissetiği, ne istediğini bilme fırsatı verir.

Soruma şaşırdılar, bu sorulur mu tabi ki kendileriyle sohbet ediyorlardı.

İçlerinden, sevgili Serap’cım (@serapoguztan) biz blog yazarken kendimizle baş başa kalıp, sohbet ediyoruz aslında, dedi. O an anladım, bunlar kendileriyle sohbetlerini dürüstçe anlatabilen cesur kadınlar.

Hayatta her şeyin bir anlam içimde sarmal halde olduğuna inanırım. Yani tesadüf deyip geçmeyi sevmem. İnsanın anlam çabasını da en ulvi görevlerden sayarım hep.

Verdiğim eğitimin sonundaki hissim “şükür” oldu.

Güzel insanların varlığı, güzel şeylerin olduğu ve olmaya devam edeceği hissi, bilgi ve deneyimimi paylaşmanın beni nasıl zenginleştirdiği geçti aklımdan.

Ben insanın doğasına inanır güvenirim bir de. İyiyi ararız da bazen hayat koşuşturmacasında sendeler, zorlanırız. İşte o zamanlarda unutur özümüzü tepkiselleşiriz. Bazen kendimizi savunmaya geçer, bazen masum kurban olur, bazen de karşı saldırıya geçeriz can halviyle.

Bu nedenle iyidir kendinle sohbet, durup bakmak, kendini kendine anlatmak, unuttuğunu hatırlamak için.

Kapılarım kendinle olmak isteyen herkese açık, kendini olmayı unutanlara hatırlarmaya açık, bizi biz yapmak ve bir olmak için açık.

Herkese iyi haftalar,

Profesyonel Koç

Selin Günsev

blog_5_1

Comment 1

  1. Özge Çetin
    4 Aralık 2015

    Profesyonel Yaşam koçu ne işe yarar; kendiniz hakkında gerçekçi beklentilere sahip olursunuz; hayata geçmeyen hiç bir düşünce insanı başarıya götürmediğini insanın özgür iradesinin yeteneklerinden daha değerli olduğunu anlarsınız. Biz insanlar durmadan hedeflerimizden, tutkularımızdan bahsedip dururuz; konuşup anlatmakla tatmin olup söylediklerimizi hayata geçirecek enerji bulamayız. İşte burada size bir dostumdan bahsetmek istiyorum. Aynı zamanda danışanı olarak çalıştığım yol haritamda bana danışmanlık yapan Günsev; Davranmadan başarılı olunmayacağının mümkün olmadığını gösterdi. “Hayat cesurları sever” Teşekkürler Selin Günsev.

Write a comment