blog_2_2

Antalya’lı Bloggerlar ile Biraraya Geldik

20 Ekim 2015 günü Antalya’lı bloggerların katılımıyla harika bir etkinlik gercekleştirdik.

Değişimi başlatmadan dönüşümü oluşturamazsınız.

Yap kendine güzel bir kahve… güzel bir müzik eşliğinde… hayata yeni güne…

Önce bizi izleyen basının yazdıklarını paylaşayım;

Antalyalı blogger’lar; profesyonel yaşam koçu Selin Günsev’in ‘’Sağlıklı Keyif Anları’’ etkinliğinde buluştu

Çikolata ve kahve konsepti ile yediden yetmişe herkesin ilgi odağı olan 1983 Beyoğlu Çikolata & Kahve; Uluslararası Koçluk Derneği sertifikalı profesyonel yaşam koçu Selin Günsev’in ev sahipliğinde Antalyalı blogger’lara “Sağlıklı Keyif Anları” etkinliği düzenledi. “Düşünceni değiştir, dünyan değişsin” ana temalı etkinliğe Antalyalı blog yazarları yoğun ilgi gösterdi.

20 Ekim 2015 Salı günü gerçekleşen etkinlik kapsamında profesyonel yaşam koçu Selin Günsev etkinlik kapsamında sağlık beslenme fikri ile ilgili Antalya blog yazarlarına eğitim verdi. Günsev; “Sağlıklı beslenme fikri, beyinde yerleşirse, insan beslenme alışkanlığını beyninde çözerse, sağlıklı yaşam otomatik olarak yerleşiyor. Yaşam kalitesi, düşünce sisteminde yapılan olumlamalarla her geçen gün artıyor. Bununla birlikte, tüketmekten keyif aldığımız küçük kaçamakları da hayatımıza adapte etme şansımız var. Artık korku ve endişe hissetmeden tariflerim ile sağlıklı çikolata yiyebilirsiniz” diyerek Antalyalı blog yazarlarının konu ile ilgili sorularını yanıtladı.

blog_2_1

Butik konsepti, kendine özel tatları, sağlıklı menüsü ile her geçen gün çikolata ve kahve sektörüne farklı bir soluk getiren 1983 Beyoğlu Çikolata & Kahve’de profesyonel yaşam koçu Selin Günsev’in reçetesi ile 1983 Beyoğlu’nda gerçek Belçika bitter çikolatasından yapılan yaban mersinli, bademli, kuru duttan oluşan kırma çikolata çeşitlerini, kahve çekirdeği ile hazırlanan light soya sütlü, tarçınlı ve kakaolu latte, özel bitkilerden oluşan bitki çayları da tadıldı. Kakao oranının fazla olduğu çikolataların tercih edilmesi gerektiğini etkinlikte anlatan Günsev; roibus, vanilya, yeşilçay, yeşil kahve, mate, biberiye, yasemin ve portakal kabuğundan oluşan özel karışım bitki çaylarının vücudumuza sağladığı faydalardan da bahsetti.

blog_2_2

Profesyonel yaşam koçu Selin Günsev, Antalyalı blogger’ların sorduğu soruları tek tek yanıtlandırarak kişisel gelişim ve düşüncelerin hayatımızda nasıl önemli rol oynadığına dair açıklamalarda da bulundu. Antalyalılar; Günsev’in sağlıklı reçetesi ile hazırlanan yiyecek ve içecekleri çok yakında 1983 Beyoğlu’nun menüsünden seçebilecek.

blog_2_3


Green Coffee (Yeşil Kahve)’nin duygusal analizi

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) ailesinden olup Coffea cinsinden 5 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Çekirdekleri normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmez. Yeşil çaydan sonra önümüzdeki on yıl içerisinde popüleritesini hızla artıracak yeni içeceklerden birisi de yeşil kahve olacak. Ben yeşil arabica tanelerini öğütüp yeşil sıcak bir içeceğe dönüştürdüm. Yeşil taneleri kakule veya defne yaprağı ile beraber öğütüp hazırlamak lezzet uyumu sağlar ve sağlık faydalarını artırır.

green coffe_2


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/selingnsv/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Write a comment